همه چیزهایی که باید درباره کولرگازی بدانیم

کولرگازی - خرید کولر گازی - راهنمای خرید کولر گازی - بانه پاساژ - خرید کولر گازی با ارزانترین قیمت

همه چیزهایی که باید درباره کولرگازی بدانیم

خرید کولرگازی-انواع کولرگازی-کولرگازی مناسب-راهنما کولرگازی

همانطور که خانه ها و محل های سکونت مردم گرم تر می شوند، آنها به دنبال کولرهای خانگی می گردند. این به رغم این واقعیت است که اکثر خانه ها در تهران از کولرهای آبی استفاده می کنند اما کولرگازی ها نیز در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند.

با توجه به گزارش گروه خواندنی های مشرق، ما باید توجه زیادی جهت خرید کولرهای گازی داشته باشیم؛ زیرا این وسایل از جمله لوازم بسیار مصرف کننده برای انرژی هستند. تاکید کارشناسان برای کسانی که در تهران زندگی می کنند استفاده از کولرهای آبی به دلیل مصرف انرژی پایین تر است، اما اگر بخواهید یک کولر گاز بخرید، بهتر است به چند مورد نگاه کنید.

 • بدون پیش داوری به بازار بروید همچنین قبل از انتخاب یک نام تجاری خاص، ویژگی های فنی و مشخصات فنی کولر گاز را یاد بگیرید. اگر بدون دانش کافی بی توجه باشید، تنها برای شما از سر در گمی و مشکل در انتخاب محصول پیش می آید، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات را دریافت کنید.

 

 • اطلاعات مورد نیاز شما در مورد یک کولر گاز عبارتند از: پانل (در کولرهای اسپلیت)، ظرفیت کمپرسور و قدرت گرما، مصرف برق در آمپر، مصرف برق کل در وات، ابعاد خنک کننده، وزن خالص، دسته انرژی، حجم خنک کننده در هنگام کار.

 

 • اندازه اتاق شما در انتخاب نوع کولر و قدرت آن بسیار مهم است. ممکن است شما برای یک اتاق کوچک یک کولر گازی با ظرفیت بالا را خریداری کنید و سپس شما به دلیل قدرت سرمای بیش از حد کولر مجبور می شوید آن را در حالت ارام و کم و یا خاموش و روشن کنید. در این صورت شما هم بیش از حد هزینه کرده اید و هم این که نمی توانید به راحتی از کولر گازی که خریداری کرده اید استفاده کنید.

کولرگازی - خرید کولر گازی - راهنمای خرید کولر گازی - بانه پاساژ - خرید کولر گازی با ارزانترین قیمت

انواع مساحت مناسب برای هر نوع کولرگازی
 • کولرهای گازی بسته به آب و هوا به سه نوع گرمسیر، معتدل و سردسیر تقسیم می شوند، بسته به شرایط آب و هوایی. هنگام خرید, کولرگازی متناسب با آب و هوا منطقه خود را به درستی انتخاب انتخاب کنید. انتخاب صحیح تا 10٪ هزینه مصرف برق کولر را کاهش می دهد.

 

 • استفاده از فولاد ضد زنگ در کولر گازی های اسپلیت می تواند عمر دستگاه را طولانی کند و در سرعت بخشیدن به عمل تبادل گرما و سرما تأثیر زیادی دارد، و همچنین باعث مصرف انرژی پایین و بهره وری نهایی عالی می شود.

اما، همانطور که گفتیم، مصرف انرژی کولرهای گازی بسیار بالا است، اما با استفاده از ترفندها و روش های مختلف می توان از آنها در گرمای تابستان به عنوان وسایل کم مصرف بهره برد :

 • نصب یک اینورتر در کولر گازی پنجره ای باعث افزایش کارایی آنها می شود.

 

 • نصب كندانسور كولرهاي گازي باعث كاهش قابل ملاحظه مصرف انرژي آنها خواهد شد.

 

 • در صورت امکان، یک کولر گاز را در جهت باد نصب کنید. از آنجا که این باعث انتقال حرارت بهتر در کندانسور می شود، منجر به افزایش کارایی و کاهش مصرف انرژی می شود.

 

 • سعی کنید فضای پشت کولر را برای گردش هوا خالی نگه داشته باشید و کولر را کیپ دیوار نکنید.

 

 • انعطاف پذیری مناسب در اطراف کولر، جهت کولر باید بدون قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باشد، خدمات به موقع و تمیز کردن فیلترهای هوا و رادیاتور، تأثیر قابل توجهی در کاهش انرژی الکتریکی دارد.

 

 • شهرهای جنوبی جنوب کشور که دارای آب و هوای بسیار گرم هستند، مصرف برق را با کاشت یک درخت در نزدیک کولر گازی 10 تا 15 درصد کاهش می دهند. علاوه بر این کاشت یک درخت در مجاورت ساختمان ها، زیبایی و عایق سرما و حرارت ساختمان نیز می شود.

 

 • مصرف انرژی کولرهای گازی همزمان با استفاده کردن از لامپ های کم انرژی (به علت تابش حرارتی کمتری از این لامپ ها) به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

 • تمام کولرهای گاز درجه حرارت تنظیم (ترموستات) دارند. بنابراین، با توجه به این که بهترین درجه ترموستات در تابستان بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است، باید از سرد کردن بیش از حد محل اقامت خود اجتناب کرد.

 

 • استفاده غیر ضروری یا همزمان از وسایل گرماسنج مانند اجاقها، سماورها، لامپهای رشته ای و غیره، بار حرارتی محیط را افزایش می دهد که باعث افزایش زمان کار کولر گازی برای رسیدن به خنک کننده مطلوب می شود، در نتیجه منجر به مصرف بیش از حد انرژی الکتریکی در کولر گازی می شود. بنابراین کارهایی مانند پخت و پز، اتو کردن، و غیره را در ساعاتی که گرما کمتر است انجام دهید.

 

 • در تابستان معمولا سه منبع اصلی گرمای ناخواسته در خانه وجود دارد : گرمای خارجی هوا که از طریق سقف و دیوار وارد می شود، گرما از لامپ ها و لوازم خانگی و همچنین نور خورشید که از طریق پنجره ها وارد می شود. با استفاده از سایه های خورشیدی، پرده ها یا پرده های پارچه ای سبک وزن، نور خورشید می تواند به سمت بیرون منعکس شود.

 

 • شما می توانید مدل های مختلف کولر گازی را در کشور پیدا کنید. قیمت این اسپلیت ها و کولرهای گازی به میزان زیادی بستگی به نوع و عملکرد آن ها دارد، اما بسته به نوع موتور و ضمانت نامه ها، از یک تا دو میلیون متغیر است.

جهت بازدید از محصولات کولرگازی ما اینجا کلیک کنید .
خرید کولرگازی-انواع کولرگازی-کولرگازی مناسب-راهنما کولرگازی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه